Zastosowanie podnośnika koszowego

Wszelkie prace na wysokościach charakteryzują się szczególną trudnością wykonania, głównie ze względu na problem z dostępem do danego miejsca. Podnośniki koszowe to urządzenia, które rozwiązują ten kłopot i są bardzo często używane przy pracach budowlanych lub przemysłowych. Efektywne i bezpieczne działania na wysokości to podstawowe zalety podnośników koszowych. Jakie natomiast może być ich zastosowanie? Na to pytanie odpowiemy w poniższym artykule.

Czym jest podnośnik koszowy?

Podnośnik koszowy, czyli inaczej zwyżka to urządzenie obsługiwane dźwignią służące do podnoszenia i opuszczania odpowiednich do tego przedmiotów oraz osób. Zawierają platformę oraz elementy sterujące i mają szerokie zastosowanie. Jest to popularne rozwiązanie stosowane w różnego rodzaju pracach, szczególnie w branży budowlanej oraz przemyśle. Podnośnik koszowy jest idealny do pracy na wysokości, a przy tym jest bezpieczny dla pracowników.

Można wyróżnić dwa rodzaje podnośników — przegubowe i teleskopowe. Te pierwsze wykorzystuje się przede wszystkim w miejscach o utrudnionym dostępie, drugie zaś wymagają ustawienia ich dokładnie pod miejscem, w którym będzie odbywała się praca.

Do czego można użyć podnośnika koszowego?

Podnośnik koszowy jest specjalistycznym sprzętem do wszelkiego rodzaju prac na wysokości, ale również takich, które wymagają stabilnej platformy, wysokiej precyzji ruchu i szerokiego zakresu działania. Poniżej przedstawimy kilka najpopularniejszych zastosowań tego typu urządzeń.

Branża reklamowa

Bilbordy to wciąż bardzo ważna część reklamy, a także pewnego rodzaju fragment infrastruktury drogowej. Te ogromne plakaty nadal przynoszą korzyści firmom i są nieodłącznym elementem działań w kierunku promocji usług czy towarów. Wywieszenie tego typu reklamy wymaga użycia podnośnika koszowego lub innego narzędzia, które pomoże w pracy na wysokościach. Zwyżka jest jednak najczęściej wykorzystywana do tego celu, dzięki stabilności, bezpieczeństwu i wielu możliwościom. Wykorzystanie podnośnika przy oznaczeniu firm znacznie ułatwia montaż logotypów, siatek, banerów, które mają być zamieszczone na wysokościach.

Prace budowlane

Wznoszenie budowli zarówno tych niewielkich np. domków jednorodzinnych, jak i tych większego pokroju, jak apartamentowce czy biurowce bardzo często wymaga skorzystania z podnośnika. Na placu budowy zwyżka będzie potrzebna przy takich pracach jak:

  • prace związane ze stawianiem budynków,

  • transport materiałów,

  • docieranie do trudno dostępnych miejsc.

Podnośnik koszowy można wykorzystać również do czyszczenia elewacji czy okien wysokich budynków, do różnego rodzaju prac w ogrodzie czy innych pracach wymagających stabilności i podnoszenia.

Pielęgnacja zieleni

Nieocenioną pomocą, podnośnik koszowy, okaże się również podczas pielęgnacji zieleni. Korzystając z podnośnika w bezpieczny sposób będzie można dostać się do wyższych partii zieleni. Umożliwi on dotarcie do koron drzew i tym samym ich przycinanie. Jest ono niezwykle ważnie nie tylko dla utrzymania ich estetycznego wyglądu ale również dobrego stanu drzewa.  

Jeśli potrzebujesz skorzystać z podnośnika przy pracach remontowych lub budowlanych, zachęcamy do skorzystania z naszej oferty wynajmu podnośnika koszowego!


NOGALES Sp. z o.o.
Łopianowa 16, 51-180 Wrocław

REGON: 383714151 NIP: 8952207416 KRS: 0000792184


Copyright © 2020 - Nogales sp. z o.o. All rights reserved. Realizacja: 3motion